Sosyal Medyanın En Popüler Süperleri

 
Hakan T.Kalkan, 19 Ekim 2013, 49 Yorum
Kategori: MAGAZİN
Etiketler: , , , , , ,

DC-Comics-versus-Marvel-Comics

Günümüzde ölçümleme için en önemli mecra sosyal medya oldu. Bu konuda Synthesio firması profesyonel olarak hizmet veriyor. Firma, süper kahraman ve kötüler ile ilgili gerçekleştirdiği analizi internette paylaştı.

Dünya genelinde 30 gün süren ölçümleme sonucunda süper kahramanlar için 673,574 ve süper kötüler için 37,303 kez ‘bahsedilme’ (mention) ile karşılaşılmış.

Kahramanlar için yapılan bahsedilmelerin %30’u Batman için ve en popüler kahraman olmuş. Kötüler için yapılan bahsedilmelerin %29’u Joker için ve en popüler kötü olmuş. Aşağıda en popüler 5 kahraman ve kötü yer alıyor:

(görselleri tıklayarak büyütebilirsiniz)

Superheroes_villians_social_media_01

———————————————————–

Dünya genelinde kıta bazlı popülarite de ölçümlenmiş:

Superheroes_villians_social_media_02

———————————————————–

“The Avengers”ın kullanımı “Justice League”in iki katından fazla olmuş. Ancak “Marvel”ın kullanımı “DC Comics”in gerisinde kalmış.

Superheroes_villians_social_media_03

Yorumlar

49 yorum yapılmış, Yorum yazın:
 1. Iron-Man
  19 Ekim 2013, 9:07 am

  Avengers, JLA’dan önde ancak DC ise Marvel’den önde bu nasıl oluyor anlamadım.

 2. Robin
  19 Ekim 2013, 9:14 am

  Avengers’in Justice League’dan önde olmasının nedeni Avengers filmi olmalı yoksa kesin JLA önde olurdu. Keşke bizde bi oylama yapabilsek bu sitede.

 3. Ragnarök
  19 Ekim 2013, 4:00 pm

  bazı arkadaşlar Avengers’in dc ye ait sanıyor heralde o yüzden Avengers den bahsedip dc diyorlar HA ha. böyle çaprazlama mı olur ya.Ha ha

 4. Comedian
  19 Ekim 2013, 4:39 pm

  marvel ve dc ikisininde ayrı ayrı sevdiğim karakterleri var ikisini kıyaslamam ama özellikle bu son zamalarda marvel reklamını daha iyi yaptı ve kendini daha öne çıkarmayı başardı DC ise atak yapmaya yeni yeni başlıyor.Çizgi roman olarak dc daha iyi ama insanlar artık sinemaya daha ilgi duyuyor o yüzden dc bu yönden kendini geliştirmeli

 5. Robin
  19 Ekim 2013, 7:02 pm

  Yahu şimdi ben anlamadım bunlar çızgi roman şirketimi yoksa sinema film şirketimi bu filmler olmasaydı marvel şimdi bi hiç olurdu ve son zamanlarda ne sinemada ne de çizgi filmde Marvel işi batırdı bunun nedenide Disney’dir. Marvel Disney’e satılmakla çok büyük hata yaptı bence mesala Iron Man 3 tam bi rezaletdi. Önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde her kes DC’yı seçicekdir…

 6. Ozan
  20 Ekim 2013, 4:40 pm

  yine de bu piyasada en çok satan şirket marvel. 2009 yılı sonundaki verilere göre marvel %45.63′ lük bir pazar payıyla diğer şirketleri çok büyük bir farkla geçmiş. ikinci olaraksa %35.22′ lik payla DC.

 7. Robin
  20 Ekim 2013, 4:56 pm

  @Ozan, merak etme yakın zamanda DC yine hak ettiği yeri alıcakdır tekrar zirveye oturacakdır. Adamların Superman, Batman ve Flash gibi kahramanları varken ne gerek var Hulk’a Iron-Man’a Thor’a. DC başlı başına bir evren farklı bir samanyolu gibi Marvel sadece onun yanın da bir gezegen olarak kalıyor. Ayrıca DC’nin karakterleri biraz daha ciddi. Marvel çocuklar için. DC de bi üst seviyesi gibi Marvel ile başlayıp DC ile devam edilir bence ve istediğiniz filmse The Dark Knight gibi bi üçleme var tüm Marvel filmlerine bedeldir.

 8. Comedian
  21 Ekim 2013, 7:03 pm

  @Robin marvel’a haksızlık ettiğini düşünüyorum çünkü bizi çok etkileyen karakterleri ve çizgi romanları oldu bu yüzden onu bu kadar çabuk kenara atmaman lazım.Bununla birlikte DC nin yükselişe geçeceği konusunda sana katılmıyorum diyemeyeceğim.

 9. Robin
  21 Ekim 2013, 9:21 pm

  @Comedian valla ister katıl ister katılma? şimdi kardeş DC’nin yükselmesine gerek yok zaten her zaman yüksekde film işinde marvel son zamanlar arayı açmış ola bilir ama hepsi dandik filmler buna örnek olarakda iron man 3 filmini göstermek istiyorum o filmi insanların karekterden nefret etmesi içinmi yaptılar ne şahsen ben iron man 3’den sonra bu karektere duyduğum hayranlık sfıra indi DC ise az film yapıyor ancak kaliteli yapıyor. Marvel çizgi roman olarak kaldı çizgi dunyasinda kaldi dc kendini çizgi romanlardan cizgi dunyadan soyutladi ve beyazperdeye açıldi Superman ile 90 li yillarda herkes bilir Superman dizilerini Batman filmlerini ve DC bir teknoloji dünyası değil sadece kahramanlık olayıydir. Ha bu arada en çarpıcısına gelelim DC ve Marvel’ın ortaklaşa Crossover yaptıkları bir seri var DC, Marvel karakterleri kapışıyor vs.. Bak Hulk’ı indiren adamı söylüyorum Batman. Evet ya resmen Batman gibi sadece alet edevatı olan bir adam offical bir çizgi roman sayısında Hulk’ı indirmiş güya bu Hulk tüm Justice League ekibini indirecekti daha Batman de takılı kaldı herif, bu da mı gol değil diyor ve devam ediyorum.

 10. Comedian
  22 Ekim 2013, 6:36 pm

  @Robin insanlar bu son zamanlarda görselliğe daha çok önem veriyor artık izleyiciler doymuyor ve bunun için elbette çıtayı biraz daha arttırmak gerekiyor eh bunun için de teknoloji.Şunu da söyleyeyim Iron Man 3’ten bende tam olarak istediğimi bulamadım özellikle Mandarin’i öyle ziyan etmemelilerdi.Ama Avengers’ı yabana atma sayılar bunun ispatıdır.En azından Man of Steel’den iyidir.Batman üçlemesi ise marvel’in birçok filminden iyi.Yani ben burda marvel ve dc’nin kıyaslanmaması gerektiğini söylüyorum.Sen ise Batman’in Hulk’u devirdiğini söylüyosun 🙂

 11. Robin
  22 Ekim 2013, 9:04 pm

  @Comedian öncelikle şunu söylemek istiyorum Marvel DC’den öndedir dediğine göre Marvel ve DC evrenine tamamen hakim birisin. DC ve Marvel sinema şirketi değil çizgi roman şirketi sinema işinde az bi farkla Marvel önde ola bilir ama çizgi roman ve dizi işinde DC her zaman öndedir bunlar sinemadan çok çizgi roman işinde daha çok para kazanıyor. İron Man 3′ün senaryosu The Dark Rises’ten çalınmışdı. Son olarakda Avengers’e gelmiş olursak kötü demekle filmin hakkını yemiş olurum iyi bi filmdi kabul ediyorum ancak Kara Şovalye üçlemesinden daha iyidi diyemem asla.

 12. Comedian
  23 Ekim 2013, 5:56 pm

  @Robin ben en başında çizgi roman dünyasında DC daha önde dedim Marvel’a göre daha kaliteli çizgiromanlar yapıyor.Marvel ise Disney’e satıldıktan sonra beyazperdeye döndü.İnsanların(belli bir kısmının) ilgisini film daha çok çektiği için daha popüler oldu.Diğer dediklerinede ben katılıyorum zaten.

 13. Robin
  23 Ekim 2013, 6:05 pm

  @Comedian marvel, disney’e gitdikten sonra fazla film yapmaya başlamış olabilir ama hepsi dandik (the avengers hariç) filmler oluyor. Gelelim televizyonda. televizyon ulaşabildiği kitle olarak sinema kadar önemli yer teşkil eder. Sinema hala çok rahat ulaşılabilen bir şey değil ancak televizyon ve tv serileri bir çok evde rahatça ulaşılacak şeylerdir. Tv serileri içerisinde DC her zaman Marvel’ın önündedir bunun için sadece film animasyonlarına bakman yeterli. Sadece animasyonlarındaki kaliteye bakarak bile anlayabilirsin hatta, gerçekten de özellikle son dönemde DC animasyonları bence sinema filmlerinden bile iyi.

 14. Comedian
  24 Ekim 2013, 6:06 pm

  @Robin şimdi bu konuda sana katılıyorum.DC özellikle dizilerde bayağı yol katetti.Çizgi romandada DC daha fazla tutuluyor.Sinemadada başyapıtlarına rastladık.Ama neden Marvel DC’den daha çok beğeniliyor ? Marvel’ın arkasında Disney olduğu sürece Marvel’ın yapabilecekleri neredeyse sınırsız.Bu yeni gelen filmlerle kalitesiz dediğin filmler daha kaliteli hale gelecek.Sana şunu da söyleyeyim Marvel’ın çoğu karakteri DC’ninkilere göre daha iyi bu benim yorumum.DC’nin bazı karakterleri bana çok abartı geliyor tamam bu iş olağanüstü şeylerden ibaret zaten ama en azından Marvel’ın çoğu karakteri normal kimlikteyken sokakta görüp karşılaşableceğin kişiler.Belki de bu yüzden Marvel daha popüler.Benim DC’yi sevmediğim anlaşılmasın ben DC’nin de hayranıyım ama marvel bu olayda daha ağır basıyor.

 15. Robin
  24 Ekim 2013, 6:45 pm

  Disney gibi çocuklara hitap şeyler yapan Marvel’in arkasında olduğu sürece Marvel hiç bir zaman önde olmaz zaten nasıl olduğu çizgi filmlerden görünüyor. marvel’in son zamanlardaki popüler kültüre yaranma çabası ve yaptığı eventlerle beraber eski karakterlerini garip hallere sokması Disney’in ürünü olabilir açıkcası. marvel-dc muhabbetinde ise karakterleri gerçekten de en oturaklı ve temele oturtulmuş karakterler DC’dedir bu DC karakterleri için yazılmış özel hikayelerde de görülebilir. Emin olun ki Batman, Superman ve Flash gibi karakterlerin dışında DC’de çok sayıda popüler ve takip edilen karakterler var. Keza bunların dışında DC’nın diğer karakterleri de popüler olanların yanına yedirerek oldukça iyi bir denge tutturuyor. Bence öyle emin konuşmamalısın Marvel’in DC’den önde olduğunu söyleyemessin ve DC’nin az film yapmasının nedeni çizgi roman basarak zaten Marvel’in filmlerinden çok para kazanıyor. Marvel’in karekterlerinin DC’nin karekterlinden daha iyi demişsin ancak yanılıyorsun marvel karekterlerinin nerdeyse hepsi mutasyon yoluyla kahraman olmuş fakat DC karekterlerinin hepsinin farklı hikayesi var ve Marvel karekterlerinin yarısından çoku DC’den kopyalanmış boşuna dememişler DC yaratır Marvel kopyalar diye. Buna örnek şunu göstermek istiyorum mesela: Hawkaye, Green Arrow’den Quicksilver, Flash’ten vs.

 16. Comedian
  24 Ekim 2013, 8:44 pm

  @Robin bak sana diyorum Marvel ve DC ikiside kendini kanıtlamış şirketler ve sadece tek bir bakış açısından bakmamanı öneririm.Kimine göre marvel daha derin bir evrendir kimine göre DC. Sana göre DC olabilir ama bence kıyaslanmaması gerekiyor.X-men o kadar derindir ki nerdeyse marveldan kopup kendi başına takılacak.Batman de öyle. Ben senin her DC karakterine karşı bir marvel karakteri söyleyebilirim.Çok yönlü düşün artık bir şeyleri sadece çocukça diyerek geçme.Üstelik marvel dc’den önde demiyorum yalnızca daha popüler diyorum DC daha iyi diyenler hakkını veriyor zaten.Bende veriyorum.Bu şirketlerin çeşitli yayınları var çizgiroman olsun film olsun tv serisi olsun farketmez insanlar hangisini beğenirse ona yönelir hangisi daha çok, iyi iş çıkarırsa öne geçer.Şu sıralar filmlerde marvel önde çünkü daha iyi iş çıkardı,DC çizgiromanda önde çünkü daha iyi iş çıkardı bu kadar basit yani burda kıyaslama pek mantıklı görünmüyor.Bir de şunu söyler misin marvel’da kaç tane karakter mutasyonla yaratılmış ? Sayılı.Bende buna karşılık sana şunu söylüyorum DC’de de çok fazla uzaylı karakter var.Marvel eğer DC’yi taklit etmiş olsaydı bu kadar beğeneni olur muydu sence bazı karakterlerin gücü aynıdır olabilirde.DC ile Marvel kıyaslanmamalı çünkü ikiside kendini kanıtlamış şirketler daha ne yapsınlar. Ben sana burda marvel’ı savunmuyorum seni çok yönlü bakmaya ikna etmeye çalışıyorum.

 17. Robin
  24 Ekim 2013, 9:26 pm

  Beni ikna etmene gerek yok önceden marvel’ciydim sonra DC’nin daha kaliteli bi evren olduğunu gördüm onu sevmeye başladım

 18. Iron-Man
  24 Ekim 2013, 9:48 pm

  @Robin şimdi bunu kabul edelim DC’de Batman dışında mantıklı karekter yok hepsi aşırı güçlü ancak Marvel karekterleri bizden insanlaın arasında Spider-Man gibi Iron Man gibi Captain America gibi ve bir çok kahraman. @Comedian’inda dediği gibi Marvel karekterlrini DC’den kopyalamış olsaydı hiç bu kadar sevilmezdi aslına bakarsan DC’nın da Marvel’dan alınmış karekterleri var.(black mask-red skrull, Bumblebee-Wasp)

 19. Robin
  25 Ekim 2013, 12:06 pm

  @Iron-Man, Marvel’daki Amerikan ideolojisi sembolü Iron Man ve Captain America mı iyi kahraman? Ayrıca Marvel’daki süper kötülere birde DC’deki süper kötülere bakın. Marvel’da salak 1-2 hırsız ve dünyayı ele geçirmeyi amaçlayan 1-2 heriften başka birşey yokken DC’de sizi etkileyemeyecek süper kötü azdır. Hatta o süper kahramanları çok okursanız kötülük size güzel görünebilir. DC’nin kötüleri Marvel’süper kahramanlarından daha ünlü Joker, Lex Luthor, Bane falan.

 20. Ragnarök
  25 Ekim 2013, 2:32 pm

  ne olmuş burada sakin olun sanki en iyisini ispatlasanız marvel yada dc size kazandıkları paralardan pay verecekler. Şimdi Comedian şu kalite konusu dışında makul konuşuyorsun her iki şirkette evet kendini kanıtlamıştır.Ve Robin SEN DİSNEYyin kayip korsanların izledin mi. Okadarda çocuksu sayıkmaz marvel . Ama şu son yaptığı filmler REZALET. Ayrıca Iron-Man arkadaşım black mask-red skrull dan alıtı değil. Kara maske gerçek bir mafya babasından alınmıştır.

 21. Iron-Man
  25 Ekim 2013, 3:17 pm

  @Robin neye dayanarak marvel’e çocuksu dediğini anlayamadım DC’nin de çocuksuk yapımları vardır sen Teen Titans Go’nu izledinmi eğer izlemediysen izlemeni tavsiye ederim o zaman Dc’nin Marvel’dan daha çocuksu olduğunu göreceksin. @Ragnarök ikiside bir-birlerine çok benziyor fiziksel görünüşü Red Skrull’a benziyor. Son olarak Marvel’ın hangi filmini gördün rezalet olduğunu.

 22. Ragnarök
  25 Ekim 2013, 7:55 pm

  Marvel’ın hangi filmini gördün rezalet olduğunu demşsin hulk, hayalet sürücü, iron man 2,3 manderin öyle harcanırmı hulk’ın ilk filmi hulk bir büyük bir küçük. hayalet sürücünün hali zaten harap. iron man 2 de Mickey Rourke çok az gösterildi çabuk harcandı x man wolverine başlangıç ve son örnek bugün açılan sayfada lightspeed 2006

 23. Ragnarök
  25 Ekim 2013, 8:26 pm

  kaptan amerika 1990 filmini izledin mi electra vb. ayrıca her filmde başka adam kullanmak ne demek hulk inkıredibıl hulk avengers daredevil da ki tam isabet adamın kostümü blie yok. punisher’ın ilk filmi Contra volta ‘nın oynadığı. bu filmler iyi miydi yani

 24. Robin
  26 Ekim 2013, 10:42 am

  Ragnarök Hulk filminin neyini beğenemedin güzel filmdi bence Iron Man 3’de Mandarini böyle harcamaları çok kötü oldu 4 film çıkdığında bu hatayı temizleyecekler emin ola bilirsin ama iron man 3 böyle kolaylıkla film. rezaletti diyemessin filmin hasilatı tam 200 000 000 $’di, Ghost Rider konusunda sana katılıyorum. Ancak şunu kabul edelim DC filmleride övülecek kadar iyi değil Nolan olmasaydı belkide şimdi DC hiç taninmazdı zaten pek o kadarda taninmiyor. Sen The Avengers, Thor, Captain America, Spider-Man filmlerini çöpe atmamalısın bence zira Avengers şimdiye kadar izlediğim en iyi süper kahraman filmiydi.

 25. Robin
  26 Ekim 2013, 10:44 am

  yanlış anlama ben dc’ciyim ama öyle filmlere razalet demene dayanamadim

 26. Ragnarök
  26 Ekim 2013, 11:27 am

  Robin ıron man 4 olmayacak ya da başrol oyuncusu farlı olacak.Baştan alabilirler yani maderini göremezsin. Ve biraz aşırı tepki gösterdim kabul ediyorum. rezalet fazla oldu. Ama hulk filmi çok mu beyenildi de incredible hulk çekildi yeni baştan başka oyuncuyla. avengers da neden hulku başkası oynadı yani film çok güzeldi ama takıldım buna ayrıca incıredible hulk taki hulk avengers da ki hulk tan iyi yapılmıştı

 27. Robin
  26 Ekim 2013, 12:13 pm

  şöyle durumda var Jla filminde de batmani baçka oyuncu canlandıracak bale oynamayacak

 28. Ragnarök
  26 Ekim 2013, 2:07 pm

  Jla filmi olacağına inanıyorsan tabi. Bale konusu da benim için bitmiştir. man of steel için beklentim yok sadece izleyeceğim o kadar yani adet yerini bulsun diye. İlkini izledim ikincisi nasıl diye bakayım hesabı.

 29. Robin
  26 Ekim 2013, 2:14 pm

  JLA filminin çıkacağına tam olarak emin değilim şimdilik 2017 diyolar ama habar doğrulanmadı DC nin elinde Superman/Batman den başka bi proje yok onunda pek tutacağına güvenmiyorum özeliklede Affleck ten sonra. Avengers age of ultron u geçemiyecek benim düşünceme göre.

 30. Ragnarök
  26 Ekim 2013, 2:22 pm

  Avengers age of ultron tutar mı düşüneyim ultron una bağlı iyi yaparlarsa tutar. JLA 2017 kim öle kim kala yaşarsam bakarım

 31. Robin
  26 Ekim 2013, 2:27 pm

  önce 2015 dediler sonra 2017 dediler şimdide diyecekler 2023.

 32. Iron-Man
  26 Ekim 2013, 2:37 pm

  Arkadaşlar boşuna beklemeyin JLA falan olmayacak, daha Man Of Steel 2’nin olacağı doğru dürüst belli değil Wonder Woman yok Green Lantern yok Flash yok. Adamların tek güvendikleri superman ve batman gerisi çöp.

 33. Ragnarök
  26 Ekim 2013, 3:46 pm

  ne diyeyim Iron-Man Green Lantern de beğenilmedi ya. Ben dvdyi aldım izledim ertesi gün internette adamı WB beğenmemiş de filmi tekrar çekeceklermiş de şu batman fiyaskosu da bana kapak oldu artık bir şey demiyorum. haklısın Iron-Man pes ediyorum ben

 34. Iron-Man
  26 Ekim 2013, 5:29 pm

  Pes ediyorum derken neden bahs ediyorsun.

 35. Ragnarök
  26 Ekim 2013, 6:48 pm

  Green Lantern de beğenilmedi. boşuna beklemeyin JLA falan olmayacak demişsin ya . Bende beklemiyorum demek istedim pes derken

 36. Iron-Man
  26 Ekim 2013, 8:27 pm

  Ragnarök, tamam anlaşıldı haklısın

 37. Robin
  26 Ekim 2013, 10:14 pm

  @Ragnarök
  bu kadar çabuk pes etmemelisin gün gelicek Marvel’ın devri kapanıcak yani sinemadeki devri demek istedim dizi, çizgi roman ve güç bakımından DC, Marvel’dan hep üstündür. @Iron-Man sen nereden biliyorsun Justice League filminin olmayacağını eğer film olmayacaksa boşuna neden Batman buldular ki neden para harcıyorlarki?

 38. Absorbing
  27 Ekim 2013, 11:18 am

  Beyler JLA’nın çekilmesi için sil baştan başlamaları lazım o yüzden 2017 ‘de çıksa iyi olur 🙂 yani o kadar kahraman var JLA’da avengers’taki gibi değil.@Ragnarök Iron man 4 çekilmeyecek başka oyuncuyla çekilecek demişsinde sence Robert Downey Jr.’dan başka oyuncu kabul edilir mi ? Adam Tony Stark rolü yapan Robert Downey değil Robert Downey rolü yapan Tony stark gibi 😀 @Robin Marvel’in devri kapanmaz bu adamlar yıllardan beri bu piyasada şimdi zirvedeyken neden çekilsinler.

 39. Ragnarök
  27 Ekim 2013, 6:51 pm

  Absorbing ben demiyorum Robert Downey oynamayacağım artık demiş. Christian bale sendromu gibi. marvelde Robert Downey Jr.olsun olmasın biz çekeceğiz demişler.

 40. Robin
  27 Ekim 2013, 7:52 pm

  Sinema devri dedim diğer konularda DC zaten önde.

 41. Absorbing
  28 Ekim 2013, 3:08 pm

  @Ragnarök ben fazla izlenmez anlamında dedim.Yani sonuçta biz alışmışız bu oyuncuya ve çok da yakışıyor yani yeni oyuncuyu kabul etmek,alışmak zor olur.

 42. Ragnarök
  28 Ekim 2013, 4:05 pm

  Absorbing bunu marvele söyle

 43. Robin
  28 Ekim 2013, 6:32 pm

  Robert Downey Jr artık yaşlandı bence yeni oyuncu bulmalılar ancak Robert DowneyJr’in yerini doldura bilecek bi oyuncunun olacağınıda sanmiyorum. Bu benim düşüncem.

 44. Absorbing
  28 Ekim 2013, 10:43 pm

  Ragnarök söylesem kaç yazar 🙂 Robin sana katılıyorum bu arada

 45. Burintho
  02 Aralık 2013, 1:21 am

  Bence marvel dc’yi yener. Dc işi Batman ve superman’le götürüyor. Marvel’in ise ironman, spiderman, fantastik dörtlü, hulk, thor, x-men, wolwerine, daradevil, kaptan amerika… Marvel kahramanları daha günlük yaşama uygun ve insan kendini daha rahat o kahramanla kıyaslıyor. Buna spiderman büyük bir örnek. Dc’de ise superman uzaylı, Batman zengin. İkiside hayali şehirlerde yaşıyor. Eee, geriye ne kalıyor. Ama yine de Batman kahramanına bayılırım. En orjinal kahramanlardan biri. Kısacası Dc Batman ve superman, diğer birkaç süper kötü dışında zayıf.

 46. Burintho
  02 Aralık 2013, 1:31 am

  Kendim değerlendirme yapacak olursam;
  En sevdiğim 5 süper kahraman;
  1- Spiderman
  2- İronman
  3- Batman
  4- Fantastik dörtlü
  5- x- men

  En sevmediğim 5 süper kahraman;
  1- Thor
  2- Süperman
  3- Daradevil
  4- Kaptan amerika
  5- Hulk

  En sevdiğim 5 süper kötü;
  1- Venom
  2- Kum adam
  3- joker
  4- general zod
  5- magneto

 47. Mert
  18 Şubat 2014, 12:02 pm

  @Burintho, Marvel DC’ni yenermi senin kafan güzelmiş kardeşim Superman tüm Marvel’i dize getirecek güçte ve Batman’i küçümseme tüm Justice League’i yenmiş biri.

 48. Kara Cengaver
  18 Şubat 2014, 11:20 pm

  @Mert bence en meşhur 2 karakter dcnin batman ve superman ama ondan sonraki 10 karakter marvelin çoğu kimse wonder woman green lantern flash aquamani bilmez ama herkse spiderman wolverine iron man fantastik dörtlü hulk x-men thor kaptan amerika ve hayalet sürücüyü bilir ülkemizde @Burintho yaptığı kıyaslamalarda karakterlerin kaba kuvvetinden bahsetmemis ama sen onu ele almıssın bence de marvel dcyi yener

 49. Spider Man
  12 Mart 2014, 4:05 pm

  @Kara Cengaver, dediğin gibi ülkemizde Dc Türkiyede yayınlamadığı için Superman ve Batman den başka karekterler pek tanınmaz ama diğer ülkelerde mesela Amerika da DC karekterleri daha çok tanınıyor. Marvel Dc ni yener diyerek DCni fazlalıkla küçümsüyorsunuz Dc de çok güçlü karekterler var benim düşünceme göre Dc Marveli yener. Superman Marvelin yarısını dize getirecek bir karekter. (Ben Marvelciyim ama DCnide savunurum yeri geldiğinde).

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar