“Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları” ÇIKTI!

 
Hakan T.Kalkan, 13 Eylül 2013, 2 Yorum
Kategori: ÇİZGİ ROMAN, ÇİZGİ ROMAN ELEŞTİRİSİ

yeditepe_canavari_kapak_by_devrimkunter

Bu hafta ülkemizde satışa çıkan bir çizgi romanı sizlere tanıtmak istiyorum: Devrim Kunter tarafından yazılan ve çizilen “Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları: Yeditepe Canavarı”

!!!SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

seyfettin_efendi_kapak

96 sayfalık renkli çizgi romanın önce arka kapak yazısına bakalım:

seyfettin_efendi_banner

“İstanbul, 1924… Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var.

Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.”

seyfettin_efendi_devrimkunter

Devrim Kunter kimdir? (frpnet.net sayfasından alınmıştır)

1971 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunu.

Çeşitli kitaplarda resimleri bulunuyor, Konstantinopolis Kapılarında (Hikmet Temel Akarsu), Çizgilerin Gücü Adına (Kayra Keri Küpçü), Sihirli Ayna (Gülay Er Pasin).

Çizgi romanlarını Gölge e-dergi, Harakiri, Heavy Metal Türkiye, Hipnoz ve Roman Kahramanları dergilerine çizdi, çizmeye devam ediyor. Vincent Price Presents serisinden Matthew McLean’in yazdığı “Dunkirk Horror” isimli bir albümü var.

——————————————–

KahramalarSinemada yorumu:

“Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları”nın geçmişi 2010 senesine dayanmaktadır. Geçen süre içerisinde Devrim Kunter tarafından Seyfettin Efendi’nin çok sayıda kısa macerası da tasarlanmıştır. Geçtiğimiz sene kısa maceraların yer aldığı çizgi romana ağırlık verilmişti. Daha sonra yeniden uzun maceralara odaklandı ve sonunda “Yedi Tepe” macerası bu hafta satışa çıktı.

96 sayfa süren çizgi romanda sadece “Yedi Tepe” macerası anlatılmaktadır. Bir solukta okuduğum çizgi romanda öne çıkan en önemli unsurun BÜTÜNLÜK olduğunu söylemeliyim. Çizgisi, hikayesi ve karakterleri ile göz dolduran bir çalışma olmuş. Hikayenin çizgi ile buluşmasında sinematik bir dil göze çarpıyor. Gözünüzde sahne geçişleri kareler ve dialoglar eşliğinde çok net olarak buluşuyor.

Şimdiden ikinci cildi büyük bir heyecanla beklemeye başladım…

——————————————–

Devrim Kunter’in internet sayfaları:

seyfettinefendi.com : Sayfa 16.09.2013’de açılacak ve sayfa üzerinden “Yedi Tepe” macerasının satışı olacak!
seyfettinefendi.blogspot.com
devrimkunter.deviantart.com

Yorumlar

2 yorum yapılmış, Yorum yazın:
  1. norin
    16 Eylül 2013, 3:16 pm

    sepete attım bile 😀

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar