Kevin Feige ile Dr. Strange ve Captain Marvel Üzerine

 
Can Kirişcioğlu, 01 Ekim 2015, İlk yorum yazan siz olun
Kategori: MAGAZİN
Etiketler: ,

NEgxuI5iNIzujp_2_b
Marvel Stüdyoları’nın başı Kevin Feige Phase III filmlerinden Doctor Strange ve Captain Marvel hakkında konuştu, şimdilik neler beklememiz gerektiğinden ve filmlerin ne durumda olduklarından bahsetti.

Kasım ayında prodüsyonu başlayacak olan Doctor Strange öncesi IGN Kevin Feige ile ufak bir röportaj yapmış; film hakkında dedikoduları, merak edilen birkaç şeyi sormuş.

523789038_640

Öncelikli orijin hikayesi olayını sormuşlar. Marvel’ın önceki filmlerinde orijin hikayelerine pek değinmeyişi, evrene yeni katılan Spider-Man ile de bu durumun değişmeyeceği düşünüldüğünde Doctor Strange’de de bu yoldan gidileceği hakkında bir dedikodu vardı. Feige ise aynı fikirde değilmiş:

“Nedense insanlar orijin hikayeleri yapmayışımızdan, bu hikayelerden sıkıldığımızdan bahsediyor. Bence insanlar daha önce gördükleri ve zaten bildikleri başlangıç hikayelerinden sıkılmışlar. Ama Doctor Strange bunların arasında en iyilerinden biri; bir klasik ve diğer kahramanlarla karşılaştırıldığında eşi benzeri yok. Bunu neden anlatmayalım ki?”

tilda-swinton-ancient-one

Filmin yardımcı oyuncularından Tilda Swinton, ve canlandıracağı The Ancient One ile ilgili de bir soru gelmiş. Çizgi romanda Stephen Strange’i büyü konusunda eğiten ve ondan önceki Sorcerer Supreme olan karakter erkek mi olacak, yoksa kadın mı?

“İnanılmaz bir karakteri oynamak üzere inanılmaz bir aktrisimiz var; ve bunu çizgi romanlarda bazen karşımıza çıkan zamanı geçmiş stereotiplere takılmadan, eşsiz bir şekilde yapacağız. ‘Tilda Swinton bir kadını mı oynayacak?’ diye sormanız komik, ve aslında bunu [Tilda] cinsiyet bakımından belirsiz karakterleri oynarken inanılmaz işler çıkardığı için soruyorsunuz.”

captainmarvel-130354

Biraz da Captain Marvel’a gelelim. Öncelikle daha önce söylendiği gibi neden Avengers: Age of Ultron‘un sonundaki ekipte yoktu, ondan başlayalım.

“Bir noktada o da senaryodaydı,taslakların birindeydi. Ve bir kaç şey çektik ve onu oraya ekleyebileceğimizi düşündük, ama doğrusunu söylemek gerekirse böyle yeni köstümlü yeni birinin hikayenin sonunda birden çıkıvermesi doğru gelmedi.”

blunt-marvel

Peki ya film ve oyuncu seçimi ne alemde?

“Bu yıl içinde herhangi bir açıklama olmayacak. Sanırım şuan filmin senaryosu hazırlanıyor; Carol Danvers’ın nasıl biri olmasını isteediğimize, filmin genel yapısına ve diğer hangi Phase 3 filmlerinin parçası olabileceğine karar vermeye çalışıyoruz. Oyuncu seçimi için ise gelecek yıl gerçekten düşünmeye başlarız. Bence karakteri doğru çıkarmak, onu kimin oynayabileceğine de karar vermemizi sağlayacak. Birilerini seçmeden önce karakterin kim olduğunu bilmemiz, kimin oynayacağından daha önemli.”

indir

Uzun süre boyunca rolü alacağına kesin gözüyle bakılan Emily Blunt‘ın film hakkında görüşmediği söylediğinden beri hayran siteleri rol için Charlize Theron ve son Mission Impossible filminin yıldızı Rebecca Ferguson ikilisinin yarışmakta olduğunu öne sürüyordu. Ancak bir süre daha beklememiz gerekiyor; ama konuşmakta, “Bence şu oynasa iyi olur” demekte bir sorun yok çünkü görünüşe göre Feige ve ekibi hayranların neler düşündüğünü de yakından takip ediyormuş:

“Hayranların yaptıkları listeleri gördüğümüz zaman bakıyoruz, okuyoruz, üstlerinden geçiyoruz ve yorumları inceliyoruz. İnsanların kimin role uygun gördüklerini öğrenmek güzel. Bazen gerçekten aydınlatıcı olabiliyor. Bazı durumlarda üst üste hep aynı kişiyi söylemeye devam ediyorlar, ama biz uygun olacağını düşünmememize rağmen. Yine de insanların neler düşündüklerini görmek güzel.”

 

Yorumlar

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar