Hakkımda

Sinemayı seven ve çocukluğunda çizgi romanların arasında boğulana kadar vakit geçiren birisi olarak bu sayfayı yapmak benim için gerçekten büyük bir zevk. Günümüzde popüler olan süper kahraman filmlerinin eski tarihli yapımlarını tanıtmak sayfamın amaçlarının başında geliyor. Aynı zamanda gündemde yeralan süper kahraman film haberlerini de sizlere aktaracağım. Sayfanın içeriğinin belli bir konuda yoğunlaşmasını sağlamak için tüm kahramanlar yerine sadece süper kahramanlar tercih edilmiştir. Bu sebeple Zagor, Conan, Mandrake vb. kahramanları sayfada bulamayacaksınız. Ancak  Superman, Spiderman, Batman, Iron Man, Hulk, Daredevil, Elektra ve daha birçok süper kahramana dair çok sayıda yazı sayfada sizleri bekliyor.

Amerika’da 1978 senesinde televizyonda gösterilen Örümcek Adam dizisini ülkemizde ancak 1983’den sonra sinemalarda seyredebilen bir kuşağın evladı olarak günümüzde gelinen nokta gerçekten memnuniyet verici. Filmler neredeyse tüm dünya ile aynı anda vizyona giriyor ve DVDleri de anında satışa çıkıyor. Ayrıca sinema ile ilgili istatistiksel bilgiler de daima ilgimi çekmiştir: “En çok hasılat yapan film hangisi? En yüksek bütçeye sahip film hangisi? vb.” Bu gibi soruların cevaplarını da sayfamda bulabileceksiniz. Sayfamda yeralan yazılara yapacağınız yorumlar ve anketlere vereceğiniz oylar benim için gerçekten çok değerlidir.

Kahramanlarsinemada.com’da yeralan yazıları başka sayfalarda kaynak belirterek kullanabilirsiniz. Ancak bu yararlanma belli bir sınırda kalsın lütfen. Aksi taktirde bu sayfaya harcadığım tüm emekler boşa gitmiş olacaktır. Paylaşım sınırları içerisinde yararlanmanızı rica ederim.

Sayfanın görselleri için gönüllü olarak yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler:   Burak “Daequitas” Gayretli, Ali Şahin, SKB, Fatih Şahin, sunipeyk, Mert Kızılırmak.

Bana iletmek istediğiniz yazı (uygun bulunanlar sayfada yayınlanacaktır!), yorum ve mesajları “İletişim” bölümünden veya info@kahramanlarsinemada.com adresine mail atarak ulaştırabilirsiniz. Sayfada kullanılmasına izin verdiğiniz yazı vb. materyallerin daha sonra sayfadan kaldırılmasını lütfen talep etmeyiniz. Ayrıca bu sayfayı hazırlarken bana destek olan “Öteki Sinema” editörü Murat Tolga Şen’e ve Mahmut Akıncıoğlu’na teşekkürlerimi iletmek isterim.

Zamanınızı ayırıp, bu yazıyı okuduğunuz için sağolun. İyi seyirler.

Hakan Tunga Kalkan

spiderman3

Yanda bende süper kahraman sevgisinin başlamasını sağlayan Türkiye’de ilk çıkan Örümcek Adam çizgi romanının kapak resmi yeralmaktadır. Bu sayıyı aldığım günü daha dün gibi hatırlarım (aşağıdaki resim internetten alınmıştır). Ayrıca çocukluğumda bıkmadan beni süper kahraman filmlerini seyretmek için sinemaya götüren babam Temel Adni Kalkan’a çok teşekkür ederim.

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar