X-Men Origins:Wolverine (2009)
*


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (75 oy, ortalama: 3,61 / 5)

Loading...
75 votes, average: 3,61 out of 575 votes, average: 3,61 out of 575 votes, average: 3,61 out of 575 votes, average: 3,61 out of 575 votes, average: 3,61 out of 5 (75 oy, ortalama: 3,61 / 5)

X-MEN ORIGINS: WOLVERINE (2009) / FİLM ELEŞTİRİSİ

Yorumlar

14 yorum yapılmış, Yorum yazın:
 1. Wolverine
  02 Mayıs 2009, 12:09 pm

  Filmi ben de izledim. En çok beğendiğim ve sevdiğim süper kahraman Wolverine olduğu içindir belki bilinmez ama filmi çok beğendim. Çizgi filmlerinde geçen olaylara da yer verilmiş, gerçekten güzel bir uyarlama. 🙂

 2. Daequitas
  22 Mayıs 2009, 4:54 pm

  Film siradan iyi bir aksiyon filmi olmanın ötesinde bir + alamadı ne yazıkki benden.

  İsminde Wolverine geçen bir filmin bu şekilde ele alınmaması, bu kadar sevilen bir karakterin (örümcek adamdan sonra en fazla kitabı satılan karakter) orjin hikayesi olarak daha detaylı, karakterizasyonun ve özünde bulunan şiddetin daha yoğun bir şekilde ekrana yansıtıldığı, karanlık ve kanlı bir film hayal etmiştim ben hep.

  filmin hiç mi artısı yoktu peki???
  >bi kere Wolverine 😀 sadece “snikt” sesi ve “bub” kelimesi bile insanın yüzüne bir tebessüm getirmekte.
  >bunun yanında Ryan Reynolds ile kan ve can bulan Wade Wilson karakteri süperdi. Taaki Deadpool olana kadar (neden deadpool gibi sevilen bir katili bu şeklide maymun ettiklerini anlayamadım)
  >Aksanı olmasa bile karizması ile rolünü hakkıyla oynayan ve Gambitin o karşı konulmaz cazibesine hayat veren Taylor Kirsch
  >Ah ah Lostun ilk bölümlerinden beri uzun zamandır vay be dedirtip Kate gibi kalp atışımda sekme yaratan bir bayan karakter yoktu ki Silver Fox bu beklentiyi karşıladı.

  ama esas filmin parlayan karakteri o vahşi, hayvani güdülerinin yanında tam bir avcı zekasının pırıltılarını yansıtan Liev Schrieber ile canlanan nefes bulan Sabretooth. Tamam Tyler Mane yapı olarak daha haşmetli görünmekteydi, saçıda uzun olabilirdi ama ne yazıkki çizgiromandaki Sabretoothun yaydığı kaçın sayko geldi havasını verememişti. Bence bu filmin en büyük başarısı bütün filme yansıtamasada %100 olmasada başarılı kastıydı.

  yinede eğlenceli bir seyir vaadini yerine getirip sıkılmadan, bol aksiyonlu vakit geçerebileceğiniz deneyim olacaktır.

  kim bilir belki cesur bir yapımcı, Hugh Jackman karakterden sıkılıp pençelerini duvara asmadan gerçek bir Weapon X çekerde bizlerinde arşivinde hakkı ile bir wolverine yer alır.

 3. tripkan
  31 Mayıs 2009, 7:48 am

  X-men 1 2 3 e göre bu filmde Wolverine karakterini biraz daha güçlü gördüm. Zaten Wolverine karakterinin çizgi romanına veya çizgi filmlerine bakarsak Wolverine çok güçlü bir karakterdir ama X- men 1 2 3 te nedense sıradan bir insan gibi dövüşen bir Wolverine izledik. Filmi açıkçası beğendim Ryan Reynolds’u filmde başından sonuna kadar görmek isterdim yani geveze bir Wade Wilson karakteri açıkçası başkasına bu kadar yakışmazdı. Liev Schrieber’ın performansı süperdi ama yorum yapan arkadaşların da söylediği gibi dövüş sahneleri baya bi zayıf ve çok kısaydı ama film genel olarak konu bakımından Batman Begins ve Dark Knight’dan sonra beğendiğim en iyi süper kahraman filmi oldu.

 4. Loreathan
  09 Temmuz 2010, 5:28 pm

  Güzel bir filmdi, Wolverine karakteri X-Men’deki en karizma eleman zaten:D, ama ben yine de tek bir karaktere odaklanan X-Men filmine göre, bir devam filmini daha çok tercih ederdim. X-Men 3’ü çok heyecanlı bir yerde bıraktılar.

 5. grifterb
  10 Temmuz 2010, 12:08 pm

  Benim için büyük bir hayal kırıklığıydı. Agent Zero ve Deadpool’un orjinalleriyle alakası yoktu. Deadpool saçma sapan güçlerle donatıldığında zaten film koptu. Ayrıca Gambit’in filmde bulunması oldukça yanlıştı. Gambit normalde yaş olarak Cyclops’tan ve diğer X-Men üyelerinden biraz daha genç iken, nasıl oluyor da diğer üyeler lise çağındayken o yaşta olabiliyor, bir düşünmek lazım. Bir sürü saçmalıkla dolu başarısız bir sinema uyarlamasıydı.

 6. _Mezarkabul_
  10 Temmuz 2010, 8:11 pm

  Tam bir hayal kırıklığı. Böyle bir karakterin beyaz perdede bu şekilde yok edilmesine anlam veremedim. Oyuncu seçimleri de Sabertooth dışında kötüydü. Daha iyisini beklerdim. Umarım daha fazla üzerine düşülerek devamı çekilir. Zaten yeni X-Men filminde göremeyeceğimiz karakteri izlemek için uzun bir süre bekleyeceğiz gibi duruyor. 2.5’dan 3.

 7. Faruk Günaydın
  13 Temmuz 2010, 11:27 am

  İnanmayacaksınız ama bu filmi hala izleyemedim.

 8. Rıdvan Şoray
  17 Temmuz 2010, 5:44 pm

  X-Men filmlerini hiç beğenemiyorum ben. X-Men’i sevmemekten değil. Tipleri tutturamıyorlar bence. Hele o kendini Wolverine sanan Jackman! Wolverine kısa bacaklı çatık kaşlı bir tiptir. Filmdeki beyefendi ise herşeyden önce bebek yüzlünün teki olmakla beraber Logan’ın vücut yapısına uzaktan yakından benzememektedir. Ne zaman Hugh Jackman gidecektir bu filmler benden puan alacaktır. Gitsin Van Helsing olsun! Düdük suratlı!

 9. EEC
  24 Temmuz 2010, 12:54 pm

  Film benim için tam bir hayal kırıklığıydı. merak ediyorum, çizgiromandan uyarlama filmlerin senaryolarını ne zaman çizgiroman yazarları yazacak?! Tabiki filmler, çizgiromanlardaki hikayelerin aynısı olmayacaktır. Zaten öyle olsaydı, çizgiromanlar bu kadar gelişemezdi, kimse filmden çizgiromana uyarlanan öğeleri reddedemez. Ancak bu yenilikleri yaparken orijinalden ve mantık kurallarından çok da uzaklaşmamak gerekiyor. Örneğin; Beta Adamantium’un Primer Adamantium ile delinmesi, “nigh invulnerable” cildi olan Blob’un dövme yaptırabilmesi, Cyclops’un “optic blast”larının ısı yayması, Deadpool’un kollarından çıkan katanaların kollarından uzun olması. Bunlar izleyiş keyfini ve film devamlılığını yok eden hatalardan birkaçı. Agent Zero’nun ölümü resmen çizgiromandaki güçleriyle alay edercesine olmuş (Kinetic Force Absorbtion). Filmde beğendiğim şeyler; orijinaline oldukça uygun olan Wolverine’in kemik pençeleri, modifikasyonlar sonucu Deadpool’un yüzünün, çizgiromandaki maskesine benzemesinden ibaret.

 10. EEC
  24 Temmuz 2010, 1:00 pm

  Üstteki yoruma birkaç ilave:
  Wolverine’in iskeletinin Adamantium ile kaplanmasında ve mutant güçlerinin hasarı gidermek için artmasında çizgiromana sadık kalınmıştı.
  Wolverine’in, Sabretooth ile aynı boyda olması tam bir skandaldı. Çizgiromandaki “Bodur” lakabı uçtu gitti yani 🙂
  Hatırladıkça eklemeye devam edeceğim…

 11. EEC
  07 Ağustos 2010, 5:14 pm

  Filmin diğer 3 X-Men filmi ile devamlılık problemi olduğuna dair bir ekleme daha: Hadi kabul edelim, Wolverine’in adamantium kafatasında iki adet kurşun deliği var, e o delikleri bizim X-Men’de(2000)Wolverine’in röntgeninde görmemiz gerekirdi :S

 12. kingpin007
  08 Ağustos 2011, 10:04 am

  bence büyük bir hayal kırıklığıydı silverfox’un dokunarak birilerini etkileme gücü gibi birşey olduğunu hatırlamıyorum. Ayrıca Emma Frost white queen’in silverfox’un kardeşi olduğu gibi bir saçmalıkta vardı. Agent zero alman asıllı değilmiydi yahu filmde çekik gözlü japonmu desem korelimi desem o kıvamda biri oynamış. Deadpool’un sonu alına uygun olmadı en kötüsü sabretooht wolverine’in üvey kardeşi olmuş en alakasızından 😛 ben beğenmedim şahsen 10 üzerinden 3 oda wolverine’in hatrına

 13. mücahit uçar
  27 Ekim 2011, 6:57 pm

  şimd bence bu filmde wolwerin üzerine durulmuş biraz daha diğer mutantların üzerine durulsayda o mutantların nasıl eğitim gördüklerini ve nasıl mutant olduklarının üzerinde dursaydı iyi olurdu ama bişey söyliyeyimi: wolwerin hafızasını kaybetidip KAENAyı kaybedince neredeyse ağlıyacaktım varya cok aksiyon dolu ve kendini yansıtan bir filmdi açıkcası filmi çok beğendim

 14. atagfb
  18 Kasım 2011, 5:41 pm

  mucha uçar pardon ama dediyin biraz saçma film min adından anlamanı beklerdim adı üstünde x-men orgins wolverine anlamı x-men kökenleri wolvereine ve film muhtaşem izledim manyak dı

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

FİLMLER BÖLÜMÜNE GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar