The Dark Knight (2008)
*

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (154 oy, ortalama: 4,63 / 5)

Loading...
154 votes, average: 4,63 out of 5154 votes, average: 4,63 out of 5154 votes, average: 4,63 out of 5154 votes, average: 4,63 out of 5154 votes, average: 4,63 out of 5 (154 oy, ortalama: 4,63 / 5)

Yorumlar

9 yorum yapılmış, Yorum yazın:
 1. baki
  09 Temmuz 2010, 12:36 pm

  DC Comics’in tek sevdiğim karakteri Batman ama 1 milyar barajını geçtiğine şaşırdım gerçekten. İyi hasılat. Benim IMDb puanım 6,9/10. Umarım üçüncü filmi daha iyi olur.

 2. Darkruse
  09 Temmuz 2010, 5:54 pm

  Heath Ledger’ın Joker rolünde müthiş oyunculuğu bu filmin başarısında azımsanmayacak kadar önemli bir nokta. Bence Batman’den bile daha öne çıkmıştı filmde Joker. Tabii filmin karanlık atmosferi ve yakaladığı bu yüksek başarı da hem eleştiriler hem de hasılat olsun tüm diğer süper kahraman filmlerinin değişmesine neden oldu diye düşünüyorum. Bu filmden sonra süper kahraman filmleri daha karanlık ve kötü adamların çok arka planda olmadıkları şekilde yazılacak diye düşünüyorum. 3’ncü filmi de sabırsızlıkla bekliyorum.

 3. _Mezarkabul_
  10 Temmuz 2010, 8:18 pm

  Çizgi romanın dışına çıkılsa da izlediğim en iyi çizgi roman uyarlamasıdır. Ki izlediğim en iyi filmlerden diyebilirim. Oyunculuk olsun, yönetmenlik olsun herşey mükemmeldi. Sadece ilk filmde Rachel Dowes karakterini oynayan Katie Holmes’un neden değiştirildiğini anlamadım. Heath Ledger da efsaneler arasına girdi bu filmdeki performansıyla. Sanırım Jack Nicholson artık en iyi yerden Lakers maçlarını izleyerek unutturmayacak kendini.
  Puanım 5.

 4. Berk5
  23 Temmuz 2010, 2:13 am

  Mükemmel bir filmdi. Hayatımda daha iyisini görmedim DC Comics tek filmle sanki Marvel’ın bütün filmlerini saf dışı bırakmıştı. Heath Ledger ve Christian Bale rollerini gerçekten çok iyi oynamışlar. Filmde aşırı bir gerilim var daha ilk baştan bunu hissedebiliyorsunuz, keşke bir-iki espiri olsaymış hakkaten çok ciddiydi film. Kullanılan müzikler de bunu çok iyi destekliyor en baştan sizi karanlık atmosfere sürüklüyordu. Joker’in psikopatlıklarından tutun, Batman’in kullandığı akıl almaz teknoloji+dövüş stili+yaptığı hareketler, Two-Face’in makyajı+öldürme yöntemi, dudak uçuklatacak sahneler, harika oyunculuklar. Hepsi bu filmdeydi. Özellikle finali muhteşemdi. Joker’in şeytanın bile aklına gelmeyen planı karşısında hem SWAT timini hem de Joker’in doktor kılığındaki adamlarını devirmek yetmezmiş gibi Joker’in adamları gibi giydirilen ellerine silah yapıştırılan rehineleride kurtarmak ancak Batman’e yakışırdı. Aylarca etkisinden kurtulamadığım tek filmdir. Ama dikkatimi çeken önemli bir unsur Batman önceki filmindeki gibi yarasalardan hiç yardım almadı. Umarım üçüncü filmde yarasaları tekrar dahil ederler. Kısacası çok kaliteli, gerilim/aksiyon/macera türünde başarılı bir film ve Batman-Joker uyumunu en başarılı şekilde görmek isteyenler bu filmi mutlaka ama mutlaka izlesinler. Daha iyisini görmediğim için puanım 10 üzerinden 10.

 5. OzOz
  05 Ağustos 2010, 3:03 pm

  Bu filmle ilgili belki de en önemli kavram, yansıtmaya çalıştığı ”kaos”. Şimdiye kadar iyi-kötü savaşı ele alınırken kaynağına, sebeplerine çok değinilmemiş genelinde intikam duygusu içindeki kötünün ve iyinin savaşı verilmiştir. Dark Knight filminde de tabi ki Joker’in bütün bir dünyadan intikam alma isteğini görüyoruz ancak işin en güzel yanı Joker’in aslında kaos ortamına ne derece aşık olduğunu görüyoruz. Keşke bunu gördüğümüz kadarının yarısı kadarda kaosun karanlığını içimizde hissedebilseydik. Belki de filmin tek eksiği buydu.

 6. Onur
  09 Mart 2011, 12:00 pm

  “Dark Knight” filminin Türkçe dublajında “Joker” ‘i Erkan Taşdöğen seslendirmiş ama benim aklımda Cengiz Küçükayvaz var.Eminim Cengiz’in sesi Joker’e çok yakışırdı.

 7. baki
  20 Ağustos 2011, 11:39 pm

  ilk baştaki yorumumda abartmışım kötü puan vermişim 9.0 olacak benim puanım, hala düşünüyorum ben o 6.9 puanını nasıl verdim diye

 8. Bruce_Wayne
  29 Temmuz 2012, 9:03 pm

  söylenecek fazla söz yok , en iyi çizgi roman uyarlamalarından biri olması yanında en iyi suç filmlerinin de arasında bence 5/5

 9. Burintho
  01 Aralık 2013, 2:55 am

  Çok karanlık ve aşırı komplike bir filmdi. Batman’in yenilmesi ve 3. filmde joker yerine bane ve kedi kadınla devam edilmesi kötü olmuş. Dışında güzel bir film. Filmde en gıcık olduğum nokta batmanin jokeri bir türlü öldürememesi. Fırsat eline geçtiğinde ise 2 tokat vurup bırakması. Emin olun batman bu kadar yumuşak bir kahraman olarak gösterilmeseydi joker pisliği şu anda ortadan kalkmış olacaktı. Ama bol aksiyonuyla, macerasıyla, karanlıklığıyla, gerilimiyle harika bir film.

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

FİLMLER BÖLÜMÜNE GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar