“Daredevil” ve 2. Sezonu Yaklaşırken “The Punisher” ve “Elektra” !

 
Can Kirişcioğlu, 19 Ocak 2016, İlk yorum yazan siz olun
Kategori: MAGAZİN
Etiketler: , ,

EC2_5192-720x479

2. Sezonu 18 Martta Netflix üzerinden yayınlanacak olan Daredevil ile birlikte Marvel evrenine iki eski karakter daha dahil oluyor: The Punisher ve Elektra. 

Sezonun başlamasından önce yeni karakterleri canlandıracak olan oyuncular da rolleri hakkında konuştular. The Walking Dead dizisi ile üne kavuşan ve Frank Castle/The Punisher karakterini canlandıracak olan Jon Bernthal, karakterinin Daredevil ve dünyasına çok iyi bir şekilde uyduğunu söyleyerek ilk sezonu övmüş ve karakterlerin arasındaki kontrastın diziye farklı bir etki getireceğinden bahsetmiş: “İlk sezonun büyük kısmı, Matt’in kahraman olma kararıyla yüzleşmesini anlatıyordu; ve daha sonra bu adam [Punisher] geliyor ve bildiğiniz üzere onun kahraman olmak ile ilgili pek kaygılı olduğu söylenemez.”

The-Punisher-joins-Daredevil

“Eğer çizgi romanlardan karakter hakkında bir şey kaptıysam o da süper gücünün öfkesi olduğudur. Onun gücü karşısına ne çıkacak olursa olsun asla işin peşini bırakmayacak oluşu. Ve bence bu dizi de, böyle bir karakteri tanıtmak için çok doğru bir seçim.”

Bu arada söylemekte fayda var, her ne kadar kesinleşmiş bir şey olmasa da gelen son haberlere göre Netflix ve Marvel’ın bağımsız bir The Punisher dizisi üzerinde çalıştığı söyleniyor!

daredevil-01

Frank Castle’ın sezon başında ortaya çıkacağı açıklanmışken Elektra ile tanışmamız daha sonraları olacak gibi.

Daha önce Jennifer Garner tarafından Daredevil filminde ve ardından solo filminden canlandırılan Elektra karakteri ise bundan böyle Elodie Yung‘a emanet. “Çizgi romanları okuduktan sonra Elektra’nın o kendine has soğukluğunu yakalamaya çalışmak istedim. Yapımcılarımızla da uzunca konuştuk, ve Elektra’nın bir tür sosyopat olduğunuz düşünüyoruz! Dünya onun için bir oyun. Bir satranç oyunu gibi, ve istekleri onu motive ediyor. Amacına ulaşmak için ne gerekirse kullanabilir; eğer birini öldürmesi gerekiyorsa öldürür. İçinde böyle bir soğukluk ve sosyopatlık gizli, ve ben de bunu korumak istedim.”daredevil-03

“Ama aynı zamanda çok katmanlı bir karakter de yaratmak istedik. Bence Elektra tam olarak kötü bir insan değil. İyi bir insan da değil. Farklı özellikleri, farklı katmanları olan ve aslında kim olduğunu arayan biri. Bu sezon içinde onun kendine ait bir hikayesi olduğunu göreceksiniz, ve umuyorum sonuna doğru aslında nasıl biri olduğunu da.”

Peki Elektra nasıl karşımıza çıkacak? Kendi klasikleşmiş kırmızı kıyafetini alacak mı, yoksa Daredevil gibi çizgi romanlarından farklı mı giyinecek? Yada bir kıyafete bürünmesi, Matt Murdock gibi bütün bir sezonu bulacak mı?

ELEKTRA2014001002s_600

Konuyla ilgili de yapımcılardan Douglas Petrie konuşmuş: “Bizim de aklımıza gelen ilk sorulardan bazıları bunlardı. Birincisi, ne cool gözükür? Çizgi romanları seviyoruz, tamam, peki bununla neler yapabiliriz? Bir de karakterin ne içinde dövüşebileceği sorusu var. Onu darbelerden ne koruyabilir? Ve tabi ki, Elektra sadece korunmaktan ibaret değil. Aynı zamanda stilist bir ruhu da var. O yüzden bunların hepsini karıştırmaya çalışıyoruz. Elbette bir noktada tüm karakterlerimiz kıyafetlerini giyecekler, söz veriyoruz. Ama bunu olabildiğince doğal ve ayakları yere basan şekilde yapmak istiyoruz.”

MARVEL'S DAREDEVIL

İlk sezon Matt Murdock’ın kendi içinde kim olduğunu ve ne kadar ileri gidebileceğini tartıştığı, aynı zamanda filmlerde alıştığımız koca şehirlerin mahallelerine, arka sokaklarına inerek Marvel evrenini daha iyi anlamamızı sağlayan bir sezondu. Pek çok kişinin takıldığı Daredevil kıyafetinin maskesini göz ardı edecek olursak, ikinci sezondan beklentilerim bir hayli yüksek.

Yorumlar

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar