“Ant-Man” (2015) / Film Eleştirisi

 
Hakan T.Kalkan, 10 Ağustos 2015, İlk yorum yazan siz olun
Kategori: FİLM ELEŞTİRİSİ
Etiketler:

ant-man_2015_12

Marvel sinema macerası yeni karakterleri de karşımıza çıkarmaya devam ediyor. 2014 senesinde Avengers filmlerinden tamamen bağımsız olan “Guardians of the Galaxy” filmi ile Marvel Stüdyosu yıldızlı pekiyi almıştı. Karakterleri neredeyse hiç bilinmeyen “Guardians of the Galaxy” filmi hak ettiği beğeninin karşılığını gişede de almıştı. Hatta Spiderman gibi bir karakter ile aynı sene gösterime girmesine rağmen gişede de kazanan olmayı başarmıştı.

ant-man_2015_07

Marvel Stüdyosu şimdi de Avengers evrenine yatırım için “Ant-Man” filmini seyirci ile buluşturdu. “Ant-Man” filmi bir “Guardians of the Galaxy” mi? Değil ama yine sinemada eğlenceli vakit geçirmenizi garanti ediyor. Daha dar bir evrende geçen film Marvel’ın mizah anlayışı her anında size hissettiriyor.

ant-man_2015_05

İlk film olması sebebiyle karakterin doğuş hikayesinin zorluğunu “Ant-Man” çok kolay atlatmayı başarmış. Bunun için de çok farklı bir aritmetik denenmemiş. Uyumlu oyuncu kadrosunu akıcı bir ve tempolu bir hikaye içerisine yerleştirmesi yetmiş. Kariyeri TV dizileri ile dolu olan yönetmen Peyton Reed’in hakkını teslim etmemiz gerekiyor.

ant-man_2015_06

Scott Lang / Ant-Man’i canlandıran Paul Rudd pek seyretmekten zevk aldığım bir komedi oyuncusu değildir. Bu filmde de geriye zaten Paul Rudd pek kalmıyor. Dr. Hank Pym rolünde Michael Douglas tercihini “filmde de adı olan ünlü bir oyuncu yer alsın”dan çok uzak buldum ve filme çok önemli katkı sağlayan bir sonuç ortaya çıkmış. Luis’in elebaşı olduğu üçlü çete ise bir harika! Onlar olmasa film asla bu kadar eğlenceli olmazdı. Hope van Dyne / WASP rolünde Evangeline Lilly’nin duruşu Marvel evrenindeki diğer kadın oyuncular kadar kuvvetli olmamış.

Marvel's Ant-Man Luis (Michael Peña) Photo Credit: Zade Rosenthal © Marvel 2014

Marvel’s Ant-Man
Luis (Michael Peña)
Photo Credit: Zade Rosenthal
© Marvel 2014

Filmin tek rahatsız edici yanı ise “Iron Man”in doğuş filminin kötü adam hikayesi ile çok paralel olmasıydı.

ant-man_2015_11

Yellowjacket’ın doğuşu ve boss-fight rolünü kapmasının sıkıntısı ise çok kolay aşılmış: Ant-Man’in fiziksel özelliğinin eğlenceli kullanımı!

Marvel’ın alnının akı ile çıktığı bu proje sonrasında önümüzdeki senelerde ilk kez karşımıza çıkacak popüler olmayan süper kahraman filmlerine daha olumlu bakıyorum.

FİLME PUAN VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

ant-man_2015_14

Yorumlar

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar