84. Oscar Ödülleri – Görsel Efekt Adayları

 
Hakan T.Kalkan, 10 Aralık 2011, 13 Yorum
Kategori: ÖDÜLLER, MAGAZİN
Etiketler: , , , ,

Sinema sektörünün en önemli ödülü sayılan Oscar ödüllerinin 84.sü için adayların belirlenme çalışmaları başladı. 

Süper kahraman filmlerinin adının en çok geçtiği görsel efekt dalında yarışan ilk 15 aday belli oldu.

İşte ödül için yarışan 15 film:

“Captain America: The First Avenger”
“Cowboys & Aliens”
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2”
“Hugo”
“Mission: Impossible – Ghost Protocol”
“Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides”
“Real Steel”
“Rise of the Planet of the Apes”
“Sherlock Holmes: A Game of Shadows”
“Sucker Punch”
“Super 8”
“Thor”
“Transformers: Dark of the Moon”
“The Tree of Life”
“X-Men: First Class”

Listeye dikkat edecek olursanız 2011’de gösterime giren süper kahraman filmlerinden sadece bir tanesi adaylar arasına giremedi: Green Lantern!

Sizin favoriniz hangi film?

Yorumlar

13 yorum yapılmış, Yorum yazın:
 1. DogusOzgen
  10 Aralık 2011, 3:03 pm

  DOTM diğer adayları zorlayacaktır diye düşünüyorum.

 2. Iron_Man
  10 Aralık 2011, 3:46 pm

  DOTM derken…

 3. baki
  10 Aralık 2011, 4:21 pm

  @Iron_Man şunu demek istedi Transformers:(D)ark (O)f (T)he (M)oon (DOTM)

 4. Deadpool
  10 Aralık 2011, 4:49 pm

  Green Lantern listeye nasıl giremedi anlayamıyorum ? Kötü bir film olsa bile görsel efekt şöleni yaşayacağız düşüncesi ile gitmiştik arkadaşımla bence fenada değildi yani , listeye bile gerememesi bence çok mantıksız …

 5. MumbLe
  11 Aralık 2011, 10:04 am

  Green Lantern’in listeye girememesi benide şaşırttı gerçekten konu bakımından bekleneneni veremesede görsel açıdan iyi olduğunu düşünüyorum. Görsel efekt olarak Sucker Punch’da öne çıkıyor sonuçda Zack Snyder filmi. Maymunlar Cehennemi filminin yeri burası değil bana kalırsa Maymunlar Cehennemi’nin gerçek yeri En İyi Makyaj Adayları bana kalırsa en iyi makyaj dalında ödülüde alır.

 6. MumbLe
  11 Aralık 2011, 10:11 am

  En iyi makyaj dalında Maymunlar Cehennemi dedim ama o maymnular bilgisayardanmı yoksa makyajmı orayı tam olarak bilmiyorum ancak bir sitede makyaj olduğunu okumuştum o yüzden en iyi makyaj dalında maymunlar cehennemi kazanır dedim. Eğer maymunlar bilgisayar yapımıysa sucker punch la beraber favori adaylarımdan biri olur

 7. Hakan T.Kalkan
  11 Aralık 2011, 11:12 am

  @Mumble, Maymunlar Cehennemi ve Sucker Punch’ı ben de görsel olarak çok başarılı bulmuştum. Green Lantern’in en azından 15 film arasında olması gerektiğine inananlardanım. Bana göre “Thor”dan daha iyi görsel efektleri vardı.

 8. MumbLe
  13 Aralık 2011, 4:18 pm

  Evt Thor’da çok iyi görsel efektlere sahip ama görsel efekt olarak Sucker Punch Favorim

 9. shifty
  14 Aralık 2011, 5:33 am

  Green Lantern’in görsel efektleri kesinlikle Thor’dan ve Captain America’dan çok daha iyiydi. Bence yılın en iyisi kesinlikle Harry Potter ancak Maymunlar Cehennemi de baya zorlar.(filmde makyaj yok herşey animasyon)

 10. MumbLe
  14 Aralık 2011, 11:11 am

  @shifty maymunlar cehennemide makyaj olmadığını söylemen iyi olmuş eğer hepsi animasyonsa gerçekten Maymunlar cehennemide ciddi olarak çok çok iyi bana kalırsa Green Lantern dediğin gibi görsel efekt olarak Thor ve Captain America’dan daha iyi

 11. Stratus
  16 Aralık 2011, 4:20 pm

  green lanternın görsel efektleri çok başarılıydı cap america giriyordu neden gl girmemiş anlamıyorum

 12. zapinza
  06 Ocak 2012, 6:00 pm

  harry potter daki o karanlık prensin makyajı beni büyüledi..mükemmel bir makyaj dı yaw..adamın yüzü beynime kazandı..oyuncusu görünce daha bi şok oldum..kimden kime dönüşmüş ..vay be..

 13. zapinza
  06 Ocak 2012, 6:20 pm

  tabi.sucher punch bol efektliydi..yani arada yaratıklar uzaydan gelen askerler ejderhalar hepsi birbirine karışmıştı..artık snayder efektlerle oyun oynuyor resmen..:)..hugo yu izlemedim ama hollywod camiasında çok met ediyorlar. anime tarzı bir film olduğu için süpriz çıkış yapabilir..ayrıca dark of the moon da kaliteli nede olsa makinalrın savaşıydı ve serinin 3.filmi olduğu tecrübe sahibiler.. her ne kadar gözümüze çok karışık gelsede oradada bayağı efekt konuşmuş olabilir..bu isimler üzerinde duryorum..maymunlar cehenneminide unutmamak lazım bu anlamdada bayağı bir zorlar.zaten yanılmıyorsam tekrar maymunlar cehennemi çekmelerindeki amaç teknolojinin geldiği son noktayı konuşturmaktı..bu sefer insanlara bir önceki filmdeki gibi maymun kostümü giydirmek yerine efektler sayesinde bilgisayar yardımıyla bildiğin maymunları ve ya bilgisayar platformunda oluşturdukları maymunları filmin başından sonuna kadar son teknoloji sayesinde insansı his vererek..ki bunu çok iyi yapmışlardı..bize baştan sona filmin bir önceki versiyonunu kesinlikle aratmadı aksine neden ikinci bir defa aynı isimle maymunlar cehennemini çekmelerinin sebebini anladım ve iyiki çekmişler dedim……yani bayağı dişli rakipler.herne kadar sucher punch veya dark moon kadar bol effektli ve karışık olmasada ..kullanılış amacı nedeniyle effekt ödülü bu yıl maymunlar cehennemi daha anlamlı geliyor bana..yani kullanıldığı en başarılı alan ordaydı belkide bence.özellikle maymunlara aşılayabildikleri o insansı bakışları ve mimikler..daha önce bu kadar başarılısnı görmemiştim…yoksa örnek olarak sucher pucnh oncA effekte görselliğe rahmen doğru bir amaca hizmet edemedikten sonra sonu ne oldu:S..ne kadar başarı getirdi..düşünmek lazım…bence teknolojiyi doğru yerde ve doğru amaç için kullanmak lazım..

Yorum yazın:

İsim *

Email (görünmeyecektir) *

Websitesi

Sayfa Arama Motoru

Kategoriler

Arşivler

Dost Sayfalar